Αρχείο ημέρας 17 Σεπτεμβρίου 2017

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ-ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΟΛΟΗΜΕΡΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ

Αγαπητοί γονείς & κηδεμόνες

Σας ενημερώνουμε ότι από αύριο, ημέρα Δευτέρα 18/9/2017, πέραν των τμημάτων του ολοημέρου έως τις 15:00 η ώρα (που αφορά όλους/ες τους/τις μαθητές/τριες όλων των τάξεων),  θα ξεκινήσει τη λειτουργία του και το τμήμα του Ολοημέρου έως τις 16:00 για τους/τις μαθητές/τριες της Α’ & Β΄τάξης του σχολείου μας.

Νεότερη ενημέρωση – ανακοίνωση για την κάλυψη των αναγκών φοίτησης στο Ολοήμερο Πρόγραμμα θα βγει τις επόμενες ημέρες, ώστε να ανταποκριθούμε στις ανάγκες της σχολικής μας κοινότητας.

Σας διαβεβαιώνω ότι ο Διευθυντής του σχολείου και οι εκπαιδευτικοί σε συνεργασία με τη Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Δυτ.Θεσσαλονίκης κάνουν ότι είναι δυνατόν για την ανάπτυξη του Ολοήμερου Προγράμματος και τη φοίτηση όλων των μαθητών/τριών που το επιθυμούν.

Ο Διευθυντής & οι εκπαιδευτικοί

του 16ου Δ.Σ Ευόσμου