Αρχείο ημέρας 20 Σεπτεμβρίου 2017

Ευρωπαϊκή Εβδομάδα Κινητικότητας

Το σχολείο μας με τα τμήματα της Δ΄ τάξης συμμετέχει στην Ευρωπαϊκή Εβδομάδα Κινητικότητας του Δήμου Κορδελιού Ευόσμου.

Με στόχο την ευαισθητοποίηση της νέας γενιάς σε ζητήματα βιώσιμης αστικής κινητικότητας και την ενθάρρυνση της κοινωνικής συμμετοχής στη διαμόρφωση κυκλοφοριακών συνθηκών φιλικών προς τον άνθρωπο και το περιβάλλον, ο Δήμος Κορδελιού Ευόσμου διοργανώνει, στο πλαίσιο συμμετοχής του στην Ευρωπαϊκή Εβδομάδα Κινητικότητας, διαδραστική εκδήλωση που θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 22 Σεπτεμβρίου από τις 10.00 π.μ. ? 12 μ.μ. στο Πάρκο Κυκλοφοριακής Αγωγής Ευόσμου. (περισσότερα…)

ΟΛΟΗΜΕΡΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ-ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΕΩΣ ΤΙΣ 16:00

ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΥΜΕ ΟΤΙ, ΑΠΟ 20/9/2017 ΚΑΙ ΗΜΕΡΑ ΤΕΤΑΡΤΗ, ΤΟ ΟΛΟΗΜΕΡΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ/ΤΙΣ ΜΑΘΗΤΕΣ/ΤΡΙΕΣ ΤΗΣ Γ? & Δ΄ ΤΑΞΗΣ ΘΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΩΣ ΤΙΣ 16:00 ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΗΜΕΡΕΣ ΤΕΤΑΡΤΗ, ΠΕΜΠΤΗ, ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ.

ΝΕΟΤΕΡΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΤΟΥ ΟΛΟΗΜΕΡΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΩΣ ΤΙΣ 16:00 ΓΙΑ ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΤΑΞΕΙΣ ΑΝΑΜΕΝΕΤΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΣΥΝΤΟΜΑ

ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ

Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

Σύλλογος Γονέων &Κηδεμόνων

16ου Δημοτικού Σχολείου

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ προς όλους τους/τις μαθητές/ριες μας

Πάρτε ένα μαξιλαράκι κι ελάτε να απολαύσουμε παρέα μια παιδική ταινία στην αυλή του σχολείου μας την Παρασκευή 22/9/2017.  Είσοδος ελεύθερη.

Ώρα προσέλευσης: 7:30μμ. Ώρα προβολής: 8μμ.

Κερνάμε ποπ κορν και χυμό !!!

Το Δ.Σ.