Αρχείο ημέρας 14 Νοεμβρίου 2018

Ανακοίνωση για Ρομποτική

Ο Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων σας ενημερώνει ότι τα μαθήματα Ρομποτικής του Σαββάτου 17.11.2018 δεν θα πραγματοποιηθούν.

Ο Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων

Μήνυμα Περιφερειακού Διευθυντή Εκπαίδευσης για το Πολυτεχνείο

Σαράντα πέντε χρόνια τώρα υπάρχει ένα  αίτημα σε εκκρεμότητα. Ψωμί-παιδεία-ελευθερία. Η εξέγερση του Πολυτεχνείου είναι ένα ιστορικό γεγονός που σημάδεψε ποικιλότροπα την ελληνική κοινωνία. Συνέβη μια ορισμένη στιγμή της νεοελληνικής εξέλιξης, εξέφρασε κάποιες συγκεκριμένες ανάγκες που διαστρέφονταν ή καταπιέζονταν, είχε συγκεκριμένα αποτελέσματα. Ιστορικό προϊόν των ειδικών συνθηκών της περιόδου εκείνης, είχε ένα συγκεκριμένο χαρακτήρα που καθορίστηκε από τους στόχους και τα οράματα που κίνησαν τους πρωταγωνιστές στο στίβο της άμεσης αντιπαράθεσης με το στρατιωτικο-φασιστικό καθεστώς. (περισσότερα…)