Αρχείο ημέρας 6 Φεβρουαρίου 2019

Ενέργειες σχολικής μονάδας για την εποχική γρίπη.

Για την πρόληψη και  προστασία από την εποχική γρίπη σας ενημερώνουμε για την εγκύκλιο του Υπουργείου Παιδείας.

Στη σχολική μας μονάδα ήδη από την εμφάνιση της γρίπης, και όχι μόνο, τηρούνται κανόνες υγιεινής. Ήδη σε κάθε τουαλέτα υπάρχει αντισηπτικό gel για επάλειψη μετά το πλύσιμο των χεριών με κρεμοσάπουνο. Έχουν δοθεί, εκ, νέου, οδηγίες για το σωστό πλύσιμο των χεριών και γενικότερα της προστασίας της ατομικής και δημόσιας υγιεινής. (περισσότερα…)