Αρχείο ημέρας 17 Μαΐου 2019

Διάχυση δράσεων για την Ασφάλεια στο Διαδίκτυο

Την Παρασκευή 17.05.2019 μια έκπληξη περίμενε γονείς και μαθητές/τριες του σχολείου μας. Το πρωί πριν την έναρξη των μαθημάτων ομάδες μαθητών/τριών παρουσίασαν τις δράσεις και τα έργα τους σε όλους. (περισσότερα…)

Γαστρονομική επίσκεψη Ε τάξης

Μια διαφορετική επίσκεψη πραγματοποίησαν οι μαθητές/τριες των Ε1 και Ε2 τμημάτων.

Μέσα από τη ΄Γαστρονομική επίσκεψη’ στο κέντρο της πόλης μας, είχαν την ευκαιρία να ταξιδέψουν στις γεύσεις και στην ιστορία της πόλης μας.

Οι μαθητές/τριες και οι εκπαιδευτικοί επισκέφθηκαν την Αγία Σοφία, την Άθωνος, το Καπάνι, δοκίμασαν διάφορα εδέσματα και απόλαυσαν ένα μονάδικό πικ-νικ στη ρωμαϊκή αγορά.

• wowslider.net
jquery slideshow by WOWSlider.com v8.5