Αρχείο ημέρας 28 Μαΐου 2019

Δράσεις των μαθητών/τριών για την Ασφάλεια στο Διαδίκτυο

Στα πλαίσια των δράσεων για την Ασφάλεια στο Διαδίκτυο, όπου το σχολείο μας συμμετέχει στο Διαπεριφερειακό Δίκτυο για την ‘Ασφάλεια στο Διαδίκτυο’ υλοποιήθηκαν ποικίλες δράσεις από εκπαιδευτικούς και μαθητές/τριες διαφόρων τάξεων που συμετείχαν στο πρόγραμμα αυτό.

Ο Διευθυντής της σχολικής μονάδας συγχαίρει τους/τις μαθητές/τριες και τους/τις εκπαιδευτικούς που συμμετείχαν στο πρόγραμμα και τη σπουδαία και εμπνευσμένη δουλειά που προσέφεραν: (περισσότερα…)

Επίσκεψη της Στ’ τάξης στο 3ο Γυμνάσιο

Το 3ο Γυμνάσιο Ευόσμου επισκέφθηκαν οι μαθητές/τριες της Στ’ τάξης της σχολικής μας μονάδας στα πλαίσια προγράμματος για την ομαλή μετάβαση στο Γυμνάσιο.

Οι μαθητές/τριες ξεναγήθηκαν στο χώρο, όπου θα φοιτήσουν οι περισσότεροι/ες, απο τη Γυμνασιάρχη του σχολείου, από την οποία ενημαρώθηκαν για το πρόγραμμα σπουδών και γενικότερα θέματα λειτουργίας του Γυμνασίου.

• bootstrap image slider
jquery image carousel by WOWSlider.com v8.8