Αρχική » 2019 » Ιούνιος

Αρχείο μηνός Ιούνιος 2019

Καλό Καλοκαίρι

Ενημέρωση

Σας ενημέρώνουμε ότι στις 20.06.2019, ημέρα Πέμπτη και ώρα 11:00, στο γραφείο του Διευθυντή της σχολικής μονάδας θα διενεργηθεί κλήρωση για την κάλυψη δύο (2) κενών που προέκυψαν μετά την ολοκλήρωση των διαδικασιών εγγραφής για την Α’ τάξη.

Οι ενδιαφερόμενοι γονείς καλούνται να παραβρεθούν στην κλήρωση που θα γίνει από τριμελή επιτροπή που έχει συστήσει ο Διευθυντής της σχολικής μονάδας με το υπ.αρ. 6/18.06.2019 πρακτικό.

Διευκρίνηση: η κλήρωση αφορά τους μαθητές/τριες που ανήκουν στη σχολική μας περιφέρεια και έχουν τοποθετηθεί σε όμορα σχολεία με απόφαση της Διεύθυνσης Π.Ε Δυτ. Θεσσαλονίκης

Ο Διευθυντής της σχολικής μονάδας

Κωνσταντίνος Βασιλειάδης

Δώρο αγάπης

Οι μαθητές/τριες του Στ2 προχώρησαν σε μια κίνηση αγάπης δωρίζοντας στη δανειστική βιβλιοθήκη του σχολείου μας τέσσερα βιβλία δίνοντας χρήματα από το ταμείο της τάξης τους.

Η κίνηση αυτή τους τιμά ιδιαίτερα και δείχνει την αγάπη τους για το σχολείο και τους συμμαθητές τους.

Τους ευχόμαστε τα καλύτερα στη συνέχεια και καλή πρόοδο στο γυμνάσιο.

Επίδοση ελέγχων-Λήξη σχ. έτους

Σας ενημερώνουμε ότι την Παρασκευή 14.06.2019 θα γίνει η επίδοση των ελέγχων από τις 08:30 έως τις 09:30

Την ημέρα αυτή δεν θα λειτουργήσει η Πρωινή Υποδοχή και το Ολοήμερο.

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΙΝΕΜΑ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 14 ΙΟΥΝΙΟΥ

Εμείς βάζουμε τα ποπ κορν και τους χυμούς και εσείς φέρνετε  μαξιλαράκια  και έρχεστε   να απολαύσουμε παρέα μία παιδική ταινία στην αυλή του σχολείου μας την Παρασκευή 14 Ιουνίου.

Ώρα προσέλευσης 20:30 και ώρα προβολής 21:00

Σας περιμένουμε!!!

Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων

Μετακίνηση Μαθητών/τριών από εγγραφές Α’ τάξης

Σας ενημερώνουμε ότι, μετά την απόφαση του Διευθυντή Εκπαίδευσης Δυτ. Θεσσαλονίκης, ανακοινώθηκαν τα ονόματα των μαθητών/τριών που μετακινούνται σε άλλα όμορα σχολεία, στον Πίνακα Ανακοινώσεων της σχολικής μας μονάδας.

Στη σχολική μας μονάδα θα λειτουργήσουν 3 τμήματα Α’ τάξης.

Διευκρίνηση: όσοι/ες μαθητές/τριες δεν είναι στην κατάσταση που είναι αναρτημένη στον Πίνακα Ανακοινώσεων της σχολικής μας μονάδας θεωρούνται εγγεγραμμένοι/ες στο σχολείο μας.

Εκδήλωση λήξης σχολικού έτους 2018-19

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε η εκδήλωση του σχολείου μας για τη λήξη του σχολικού έτους.

Η μουσικοχορευτική εκδήλωση, που παρουσίασαν όλοι οι μαθητές/τριες της σχολικής μας μονάδας, περιελάμβανε παραδοσιακούς και μοντέρνους χορούς καθώς και τραγούδια από τη χορωδία μας.

Το δεύτερο μέρος της εκδήλωσης ήταν αφιερωμένο στο μεγάλο μουσικοσυνθέτη Μάνο Χατζιδάκι.

Οι μαθητές/τριές μας τραγούδησαν τραγούδια του στα ελληνικά, στα αγγλικά και στα γερμανικά.

wowslider.com by WOWSlider.com v8.5

Το συντονισμό της εκδήλωσης έιχε ο Συντονιστής Σχολικών Δραστηριοτήτων κ Βεργιανέλος Θεόδωρος, όπου με τη συμβολή των εκπαιδευτικών ειδικοτήτων: ξένης γλώσσας, μουσικής, και φυσικής αγωγής παρουσίασαν ένα ποικίλο μουσικοχορευτικό θέαμα.

Τα συγχαρητήρια στους/στις εκπαιδευτικούς για τη συνεργασία τους και την προσπάθεια που κατέλαβαν για την επιτυχία αυτής της εκδήλωσης.

Η εκδήλωση ήταν αφιερωμένη στους μαθητές/τριες της Στ’ τάξης που αποχωρούν φέτος από το σχολείο μας, που έκλεισαν την εκδήλωση με χορούς και τραγούδια και παρέλαβαν αναμνηστικά ενθύμια από το Σύλλογο Γονέων & Κηδεμόνων.

• DSC07403
wowslider.com by WOWSlider.com v8.5

Ευχές όλων των εκπαιδευτικών να συνεχίσουν την προσπάθειά τους και να χτίσουν πάνω στις αξίες και τα ιδανικά που πήραν από το σχολείο.

Τους/τις ευχόμαστε κάθε επιτυχία στο νέο τους σχολείο.

Φωτογραφίες από τη διασχολική εκδήλωση

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε η πρώτη διασχολική εκδήλωση αποχαιρετισμού των μαθητών/τριών της Στ’ τάξης.

Οι μαθητές/τριες του σχολείου μας συμμετείχαν με 2 τραγούδια και στο τέλος χόρεψαν όλοι οι μαθητές/τριες των σχολείων που συμμετείχαν.

• bootstrap slider
http://wowslider.com/ by WOWSlider.com v8.5

Πρόσκληση

ΟΙ ΜΑΘΗΤΕΣ/ΤΡΙΕΣ & ΟΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΤΟΥ 16ΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΕΥΟΣΜΟΥ ΣΑΣ ΠΡΟΣΚΑΛΟΥΝ ΣΤΗ ΜΟΥΣΙΚΟΧΟΡΕΥΤΙΚΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ