Αρχείο ημέρας 18 Ιουνίου 2021

Μαθαίνοντας δημιουργικά στο μάθημα των αγγλικών

Οι μαθητές/τριες της σχολικής μας μονάδας, με την καθοδήγηση της κ Αλεξοπούλου Παναγιώτας, στα πλαίσια του μαθήματος των αγγλικών και δουλεύοντας σε ομάδες:

• .δημιούργησαν και παρουσίασαν με πολύ χαρά το δικό τους μετεωρολογικό δελτίο καιρού καθώς επίσης σχεδίασαν το σχολείο μας γράφοντας τις απόψεις τους για αυτό (μαθητές/τριες του Δ2)
  • δημιούργησαν και παρουσίασαν με πολύ φαντασία τη δική τους συνέντευξη σε εργαζόμενους κι επίσης σχεδίασαν το δικό τους μετεωρολογικό δελτίο καιρού. (μαθητές/τριες του Δ3)
  • δημιούργησαν και παρουσίασαν με δημιουργικό τρόπο το δικό τους κουίζ.(μαθητές/τριες του Ε1)

Τα συγχαρητήριά μας στους/στις μαθητές/τριες και στην εκπαιδευτικό μας. (περισσότερα…)