Αρχείο ημέρας 26 Μαΐου 2022

Σχέδια δράσης δεξιοτήτων

Βασική αρχή των Εργαστηρίων Δεξιοτήτων είναι να συνδυάζουν το γνωστικό πεδίο των Προγραμμάτων Σπουδών με την ανάπτυξη βασικών ικανοτήτων των μαθητριών και των μαθητών με σκοπό τη διάπλασή τους σε ελεύθερους και υπεύθυνους πολίτες, εφοδιάζοντάς τους με ένα ευρύ φάσμα δεξιοτήτων που ανοίγουν το δρόμο για την προσωπική ολοκλήρωση και ανάπτυξη, την κοινωνική ένταξη.

Βάσει των παράπάνω τα σχέδια δράσης για τη Δ’ φάση αποτυπώνονται στο παρακάτω έγγραφο:

ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ ΔΕΞΙΟΤΗΤΩΝ Δ ΚΥΚΛΟΣ