Αρχείο ημέρας 21 Φεβρουαρίου 2023

Εγγραφές μαθητών/τριών για την Α’ δημοτικού σχ. έτους 2023-24

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες

Σας ενημερώνουμε για τη διαδικασία εγγραφών των παιδιών σας στην Α’ τάξη για το σχ. έτος 2023-24.

Οι αιτήσεις για την εγγραφή των μαθητών/τριών που φοιτούν για πρώτη φορά στην Α΄ τάξη του δημοτικού σχολείου, για το σχολικό έτος 2023-2024, θα πραγματοποιηθούν από 1 έως 20 Μαρτίου 2023. Εγγραφές μετά την 20η Μαρτίου θεωρούνται εκπρόθεσμες και χρειάζονται την έγκριση του/της Διευθυντή/τριας Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης. (περισσότερα…)