Αρχική » ΣΧΟΛΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ » ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ » Υπενθύμιση προς τους γονείς & κηδεμόνες

Υπενθύμιση προς τους γονείς & κηδεμόνες

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες

Καθώς αυτό το διάστημα επικεντρωνόμαστε στην ανάρτηση μαθημάτων στην ηλεκτρονική τάξη e-class του Πανελλήνιου Σχολικού Δικτύου και στην ένταξη των μαθητών/τριών σε ψηφιακές τάξεις έχοντας να αντιμετωπίσουμε την υπερφόρτωση του συστήματος που δεν μας δίνει την ευκολία να αναρτούμε όλα αυτά που επιθυμούμε θα σας παρακαλούσα:

• να μην στέλνετε ερωτήματα στους/στις εκπαιδευτικούς για θέματα που άπτονται της διεύθυνσης του σχολείου. Υπάρχει ήδη ομάδα Συντονισμού της εξ’αποστάσεως εκπαίδευσης και ασχολείται με τα θέματα αυτά, όπως έχω ήδη τονίσει και σε πρότερες ενημερώσεις προς εσάς. Δόθηκε οδηγία στους εκπαιδευτικούς να μην απαντούν στα e-mail αυτά, παρά μόνο σε ότι έχει να κάνει με τα μαθήματα που αφορούν τους/τις μαθητές/τριες τους και να επικεντρωθούν στην ανάρτηση των μαθημάτων, η οποία γίνεται με δυσκολία, καθώς πέφτει συνεχώς το σύστημα.
  • να προβείτε έως την Πέμπτη 23.03.2020, στις 10:00πμ στην συμπλήρωση της φόρμας που σας έχει αποσταλεί (το link)μέσω του Myschool. Τα στοιχεία που θα συμπληρώσετε θα χρησιμοποιηθούν από τον/την  κάθε εκπαιδευτικό για τη δημιουργία της ψηφιακής τάξης.

Στην προσπάθειά σας να ανταποκριθούμε σε αυτές τις νέες προκλήσεις, σας διαβεβαιώ ότι γίνεται μεγάλη προσπάθεια από τους εκπαιδευτικούς να παρέχουμε, με τον καλύτερο τρόπο, εκπαιδευτικά εργαλεία που θα βοηθήσουν στην εξ’ αποστάσεως εκπαίδευση, σε ένα δύσκολο, για όλους περιβάλλον.

Σε όλα αυτά απαιτείται ο καλύτερος δυνατός συντονισμός και η συνεργασία όλων.

Σας ευχαριστώ πολύ

Κωνσταντίνος Βασιλειάδης