Αρχική » ΣΧΟΛΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ » ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ » Επείγουσα ενημέρωση οδηγίες

Επείγουσα ενημέρωση οδηγίες

Αγαπητοί γονείς & κηδεμόνες

Καθώς έχω λάβει αρκετά μηνύματα και τηλεφωνήματα σχετικά με την εγγραφή των μαθητών/τριών στην ηλεκτρονική τάξη σας ενημερώνω ξανά για τα βήματα που πρέπει να ακολουθήσετε.

1. Πρώτα κάνουμε την εγγραφή στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο στο Link https://register.sch.gr/students/
  2. Αφού ολοκληρωθεί η εγγραφή του/της μαθητή/τριας συμπληρώνουμε τη φόρμα που έχει σταλεί με email, μέσω του Myschool.  Η ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΗ ΤΗΣ ΦΟΡΜΑΣ ΔΕΝ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΕΓΓΡΑΦΗ. Τη φόρμα τη συμπληρώνετε αφού έχετε κάνει την εγγραφή σας στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο.

Για να έχετε πρόσβαση στα μαθήματα θα πρέπει πρώτα να ολοκληρωθεί η ένταξη των μαθητών/τριών από τους/τις εκπαιδευτικούς στην ψηφιακή τάξη.

Καθώς έχουν παρατηρηθεί λάθη ζητώ από  τους γονείς να ξαναστείλουν τη φόρμα με τα στοιχεία που ζητούνται και αφού έχουν λάβει το όνομα χρήστη (username) του μαθητή από το σχολικό δίκτυο και ολοκληρώσει την εγγραφή εκεί.

ΣΗΜ. Μόλις ολοκληρωθεί η ένταξη στην ψηφιακή τάξη από τους/τις εκπαιδευτικούς, θα ειδοποιηθείτε με μήνυμα.

Παρακαλώ διαβάστε προσεκτικά τις προηγούμενες ανακοινώσεις.

Κωνσταντίνος Βασιλειάδης