Αρχική » Ανακοινώσεις του σχολείου » Σημαντική ενημέρωση-Αναστολή λειτουργίας τμημάτων

Σημαντική ενημέρωση-Αναστολή λειτουργίας τμημάτων

Αγαπητοί Γονείς & Κηδεμόνες

Με απόφαση του Διευθυντή Εκπαίδευσης, μετά από ενημέρωση του από το Διευθυντή της σχολικής μονάδας, τα τμήματα της Ε’ τάξης τέθηκαν σε αναστολή, σύμφωνα και με τα πρωτόκολλα τα οποία τηρούνται απαρέγκλιτα.

Αυτό σημαίνει ότι οι εκπαιδευτικοί του τμήματος και οι μαθητές/τριες τίθενται σε καραντίνα και συστήνεται η παρακολούθηση της υγείας τους έως και τη λήξη αυτής (για την οποία και θα ενημερωθείτε άμεσα, με την έκδοση της επίσημης απόφασης)

Απαντώντας σε ερωτήματα γονέων σας ενημερώνω ότι η αναστολή λειτουργίας τμήματος ή και όλης της σχολικής μονάδας γίνεται μα απόφαση Διευθυντή Εκπαίδευσης σε συνεργασία με τη Διεύθυνση Υγείας.

Ο Διευθυντής του σχολείου ενημερώνει άμεσα το Διευθυντή εκπαίδευσης εγγράφως και προβαίνει σε όλα τα άμεσα μέτρα: σχολαστικό καθαρισμό αιθουσών, αίτημα για απολύμανση του σχολικού κτιρίου, άμεση ενημέρωση των άμεσα ενδιαφερομένων.

Επί της ευκαιρίας να επαναλάβω ότι επίσημη, έγκυρη και έγκαιρη ενημέρωση για θέματα λειτουργίας του σχολείου θα έχετε από το Διευθυντή του Σχολείου.

Η Διεύθυνση του σχολείου και οι εκπαιδευτικοί λαμβάνουν όλα τα μέτρα που χρειάζονται για την απρόσκοπτη φοίτηση των μαθητών/τριών με τη μεγαλύτερη δυνατή ασφάλεια.

Ευχόμαστε ολόψυχα περαστικά στους/στις μαθητές/τριες και τις οικογένειές τους.