Αρχική » Ανακοινώσεις του σχολείου » Διαδικτυακό Ψηφιακό Σεμινάριο με θέμα: «Ασφαλής χρήση στο Διαδίκτυο για γονείς και εκπαιδευτικούς».

Στο πλαίσιο εορτασμού της Ημέρας Ασφαλούς Διαδικτύου 2021 και λόγω του ότι την περίοδο της πανδημίας που διανύουμε παρουσιάζεται αυξημένη η χρήση της τεχνολογίας και ειδικότερα του Διαδικτύου τόσο για την τηλεκπαίδευση, όσο και για άλλες δραστηριότητες με συνέπεια να έχει αναδειχθεί σε σημαντικό ζήτημα η ασφαλής χρήση του, η Αντιδήμαρχος Παιδείας, δια τoυ Τμήματος Προγραμμάτων και Δια Βίου Μάθησης της Διεύθυνσης Εκπαίδευσης του Δήμου Θεσσαλονίκης, η Περιφερειακή Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας και το Διαπεριφερειακό Θεματικό Δίκτυο Ασφάλεια στο Διαδίκτυο συνδιοργανώνουν διαδικτυακή εκδήλωση-ψηφιακό σεμινάριο (Webinar) για γονείς και εκπαιδευτικούς με θέμα:

«Ασφαλής χρήση στο Διαδίκτυο για γονείς και εκπαιδευτικούς τον καιρό της πανδημίας: Διαχείριση της Ψηφιακής πραγματικότητας των παιδιών μας».

Για περισσότερες πληροφορίες για την ημέρα και τον τρόπο σύνδεσης πατήστε εδώ