Αρχική » Ανακοινώσεις του σχολείου » Ενημέρωση γονέων-Απουσίες μαθητών/τριών-Επικαιροποίηση στοιχείων επικοινωνίας

Ενημέρωση γονέων-Απουσίες μαθητών/τριών-Επικαιροποίηση στοιχείων επικοινωνίας

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες

• Παρακαλείσθε όπως, σε περίπτωση απουσίας του παιδιού σας από το σχολείο, ενημερώνετε άμεσα:

1. τον/ην υπεύθυνο/η εκπαιδευτικό του τμήματος με ηλεκτρονικό μήνυμα, στο email του/της (συστήνεται)
  2. τη διεύθυνση του σχολείου (τηλεφωνικά)

ώστε να καταχωρούνται ως δικαιολογημένες οι απουσίες των μαθητών/τριών μας.

Σε περίπτωση επαναλαμβανόμενης απουσίας μαθητή/τριας ή απουσίας άνω των δύο (2) ημερών οι γονείς προσκομίζουν είτε υπεύθυνη δήλωση είτε βεβαίωση, για τους λόγους απουσίας, από γιατρό.

• Επικαιροποίηση στοιχείων επικοινωνίας

Καθώς διαπιστώσαμε ότι κάποιοι γονείς δε λαμβάνουν τα email που αποστέλλονται από τη Διεύθυνση του σχολείου, μέσω του Myschool, παρακαλείσθε όπως, επικαιροποιήσετε τις διευθύνσεις ηλεκτρονικού ταχυδρομείου σας. Μπορείτε να στείλετε, μέω του παιδιού σας, τη νέα σας διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ή τυχόν αλλαγές αριθμού τηλεφώνου.

Κωνσταντίνος Βασιλειάδης