Αρχική » Ανακοινώσεις του σχολείου » Ενημέρωση γονέων για αίτημα του Διευθυντή της σχολικής μονάδας.

Ενημέρωση γονέων για αίτημα του Διευθυντή της σχολικής μονάδας.

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες

Σας ενημερώνουμε για το αίτημά μας και την πρότασή μας για διενέργεια Rapid test στο χώρο του Πάρκου Κυκλοφοριακής Αγωγής, σύμφωνα με το υπ.αρ. πρωτ.190/27.10.2021 εγγράφου μας:

Ο Διευθυντής της σχολικής μονάδας έχοντας υπόψη του:
• Τον αυξανόμενο αριθμό επιβεβαιωμένων κρουσμάτων το τελευταίο δεκαήμερο (εικοσιένα (21) μαθητές/τριες και τρεις (3) εκπαιδευτικοί)
• Τη διαφαινόμενη αύξηση του ιικού φορτίου, βάσει των παραπάνω
• Τη διασπορά του ιού σε διαφορετικά τμήματα
• Την ανάγκη ασφαλούς διάγνωσης, μέσω εργαστηριακού ελέγχου, των μελών της σχολικής μας κοινότητας, ώστε να περιοριστεί τυχόν διασπορά του κορονοϊού
• Την ασφάλεια των μελών της σχολικής μας κοινότητας (εκπαιδευτικοί-γονείς- μαθητές/τριες)
Αιτείται και προτείνει
όπως κλιμάκιο του ΕΟΔΥ διενεργεί εργαστηριακό έλεγχο κάθε Δευτέρα στο χώρο του Πάρκου Κυκλοφοριακής Αγωγής, που βρίσκεται πλησίον της σχολικής μας μονάδας, και για όσο χρονικό διάστημα κριθεί αναγκαίο μετά από συνεκτίμηση της κατάστασης.
Οι μαθητές/τριες με ευθύνη και συνοδεία γονέα ή κηδεμόνα θα υποβάλλονται στον εργαστηριακό έλεγχο.
Σε περίπτωση που ικανοποιηθεί το αίτημά μας προτείνεται όπως, ο αυτοδιαγνωστικός
έλεγχος (self test) που επιδεικνύεται κάθε Τρίτη, να επιδεικνύεται κάθε Τετάρτη.
Παρακαλούμε για τις ενέργειές σας.

Για να δείτε το έγγραφο:

27.10.2021 ΑΙΤΗΜΑ ΓΙΑ ΔΙΕΝΕΡΓΕΙΑ RAPID TEST ΕΟΔΥ-1