Αρχική » Ανακοινώσεις του σχολείου » Δράση Αγάπης και Αλληλεγγύης

Δράση Αγάπης και Αλληλεγγύης

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες

Ολοκληρώθηκαν σήμερα οι δράσεις Αγάπης και Αλληλεγγύης που οργανώθηκαν από τους/τις εκπαιδευτικούς της σχολικής μας μονάδας, σε συνεργασία με τους/τις μαθητές/τριές μας.

Όλοι/ες οι εκπαιδευτικοί προσέφεραν την καθοδήγησή τους και προσωπική δουλειά και με τους/τις μαθητές/τριές τους υλοποίησαν αυτές τις δράσεις: το Χριστουγεννιάτικο Bazzar και Κάλαντα στη σχολική μας κοινότητα.

Οι μαθητές/τριες της Στ/ τάξης ήταν υπεύθυνοι για το Χριστουγεννιάτικο Bazaar ενώ μια ομάδα μαθητών/τριών της Στ τάξης ψάλλαν τα κάλαντα συνοδεία της υποδιευθύντριάς μας κ Βενετία Χρυσάφη, του μουσικού μας κ Φιλιππίδη Σπύρου και της εκπαιδευτικού μας κ Κεντιρίδου Έλλης, που τους/τις ευχαριστώ ιδιαιτέρως.

Επί της ευκαιρίας θα ήθελα να εκφράσω τα συγχαρητήριά μου και σε όλους τους/τις συναδέλφους/συνεργάτες μου εκπαιδευτικούς που καθημερινά δίνουν τον καλύτερό τους εαυτό σε αυτές τις δύσκολες συνθήκες, στηρίζοντας εμπράκτως το δημόσιο χαρακτήρα του σχολείου και το σκοπό του.

Να ευχαριστήσω και τους γονείς που μας συμπαραστέκονται σε όλες τις δράσεις μας.

Να υπενθυμίσω  τη μεγάλη προσφορά τους προς το Ελληνικό Παιδικό Χωριό.

Εκ μέρους του Συλλόγου Διδασκόντων του 16ου Δ.Σ. Ευόσμου σας ευχόμαστε

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ & ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟ ΤΟ ΝΕΟ ΕΤΟΣ