ΑΠΘ στην Πόλη

Στα πλαίσια των Εκδηλώσεων ΑΠΘ στην Πόλη 2017(https://www.auth.gr/auth-in-the-city) ?Οι Μαθητευόμενοι μάγοι της Χημείας μαγεύουν μαθητές και γονείς? το Εργαστήριο της Διδακτικής της Χημείας θα παρουσιάσει την Κυριακή 8 Οκτωβρίου στην Πλατεία Αριστοτέλους ?μαγικά ? πειράματα Χημείας για μαθητές τόσο της Αθμιας όσο και της Βθμιας Εκπαίδευσης.

Για την  εκτέλεση των πειραμάτων έχουν εκπαιδευτεί από τους υπογράφοντες  Φοιτητές του Τμήματος Χημείας (Ομάδα ΑΛΧΗΜΙΣΤΕΣ) και μαθητές της Βθμιας Εκπαίδευσης.

Στην Ομάδα Εκτέλεσης των πειραμάτων θα συμμετάσχουν Μαθητές των Εκπαιδευτηρίων Φρυγανιώτη και του Πειραματικού ΓΕΛ του Πανεπιστημίου Μακεδονίας.

Οι Εκδηλώσεις αυτές και η παρακολούθηση των πειραμάτων είναι ανοιχτή τόσο για μαθητές της Πρωτοβάθμιας όσο και της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης

Με τιμή

Οι Εκπαιδευτές των Φοιτητών και των Μαθητών