Αρχική » Ανακοινώσεις του σχολείου » Άσκηση σεισμού- Ενημέρωση για πυρασφάλεια

Άσκηση σεισμού- Ενημέρωση για πυρασφάλεια

Την Τετάρτη 28 Μαρτίου 2018 πραγματοποιήθηκε, σύμφωνα με τον προγραμματισμό μας, η δεύτερη άσκηση σεισμού με μεγάλη επιτυχία.Με το πέρας της άσκησης κατέφθασε στο σχολείο μας πυροσβεστικό όχημα.

Οι μαθητές/τριες του σχολείου μας είχαν την ευκαιρία να γνωρίσουν από κοντά τους πυροσβέστες, να μάθουν για το έργο τους, την εκπαίδευσή τους αλλά και τον εξοπλισμό που απαιτείται ώστε να ανταποκριθούν στο δύσκολο έργο τους.

Στη συνέχεια έγινε στο χώρο εκδηλώσεων του σχολείου μας ενημέρωση για το έργο των πυροσβεστών και τη σημασία του έργου τους στο κοινωνικό σύνολο.

Ευχαριστούμε την Πυροσβεστική Υπηρεσία για τη διάθεση του οχήματος και του προσωπικού και τους ευχόμαστε καλή δύναμη στο έργο τους.

responsive slider by WOWSlider.com v8.5