Αρχική » Ανακοινώσεις του σχολείου » Συμμετοχή του σχολείου μας στην 8η Biennale

Συμμετοχή του σχολείου μας στην 8η Biennale

Το Μουσείο και η Ακαδημία Παιδικής Τέχνης διοργανώνουν την 8η  BIENNALE παιδικής τέχνης, πρεσβεύοντας με αυτόν τον τρόπο την αγάπη, την ειρήνη, τη φιλία και την αλληλεγγύη, μεταξύ των λαών του κόσμου.

Το σχολείο μας συμμετέχει στη δράση αυτή με έργα των μαθητών/τριών μας που καταγράφουν εικόνες από τη ζωή σε ότι έχει σχέση με τη διατροφή μας αλλα και που προβάλλουν ένα γενικότερο προβληματισμό για το μέλλον της διατροφής του πλανήτη μας.

• slider
jquery carousel by WOWSlider.com v8.5

Με την καθοδήγηση της κ. Ελένης Χαντζή οι μαθητές/τριες μας φιλοτέχνησαν τα έργα τους. Τα συγχαρητήριά μας στην εκπαιδευτικό των εικαστικών και στους/στις μαθητές/τριες για τη δουλεία τους.