Αρχική » Ανακοινώσεις του σχολείου » Eνημέρωση για τη λειτουργία της σχολικής μονάδας από 25-29.10.2021

Eνημέρωση για τη λειτουργία της σχολικής μονάδας από 25-29.10.2021

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες

Σας ενημερώνουμε ότι από την επόμενη εβδομάδα:

Τη Δευτέρα 25.10.2021 τα μαθήματα θα διεξαχθούν κανονικά.

Την Τρίτη 26.10.2021 τα σχολεία δε θα λειτουργήσουν λόγω εορτασμού του Αγ. Δημητρίου.

Την Τετάρτη 27.10.2021 οι μαθητές/τριες θα προσέλθουν στις 08:15 για την εορταστική εκδήλωση της 28ης Οκτωβρίου και θα αποχωρήσουν στις 09:15 συνοδεία γονέων. Η πρωινή υποδοχή και το ολοήμερο δεν θα λειτουργήσουν.

Την Πέμπτη 28.10.2021 θα πραγματοποιηθεί η παρέλαση και η σχολική μονάδα θα παραμείνει κλειστή. Οι μαθητές/τριες του Στ1 που είναι στη σημαία θα συναντηθούν στη συμβολή των οδών Φιλίππου Φλώρου με Πολυτεχνείου στο Ελευθέριο Κορδελιό.

Εκεί, θα τους παραλάβουν οι εκπαιδευτικοί Φυσικής Αγωγής κ Σιάρκου Σοφία και Μακρίδου Άννα. Οι μαθητές/τριες του σχολείου, αφού ολοκληρώσουν την παρέλαση θα παραληφθούν από τους γονείς τους στην οδό Νυμφαίου του Ευόσμου όπου και λήγει η παρέλαση.

Να τονίσουμε ότι όλοι/ες και οι παρελαύνοντες και το κοινό πρέπει να φορούν μάσκες.

Την Παρασκευή 29.10.2021 τα μαθήματα θα διεξαχθούν κανονικά

Ακολουθεί ενημέρωση από το Δήμο