Αρχείο ημέρας 30 Ιανουαρίου 2017

Γιορτή Τριών Ιεραρχών

Σήμερα 30 Ιανουαρίου 2017 το σχολείο μας τίμησε τους Τρεις Ιεράρχες, τους προστάτες των γραμμάτων, των μαθητών και των δασκάλων. Οι μαθητές και οι μαθήτριες της Β΄ τάξης του σχολείου μας, μας μίλησαν για τη ζωή και το έργο των τριών αυτών επιφανών αγίων και θεολόγων της ορθόδοξης χριστιανικής θρησκείας μας. Ο Μέγας Βασίλειος, ο Γρηγόριος ο Θεολόγος  και ο Ιωάννης ο Χρυσόστομος με τη σοφία τους, την πίστη τους στον Θεό και την καλοσύνη τους προς τους συνανθρώπους τους αποτελούν και σήμερα φωτεινά πρότυπα για τη ζωή μας.

Χωρίς τίτλο2