Αρχική » Ανακοινώσεις του σχολείου » Επιμορφωτικό σεμινάριο στα μαθηματικά

Επιμορφωτικό σεμινάριο στα μαθηματικά

Πραγματοποιήθηκε το επιμορφωτικό σεμινάριο που οργάνωσε η σχολική μας μονάδα με τη συμμετοχή εκπαιδευτικών των Α’ και Β’ τάξεων  και από τις σχολικές μονάδες του 10ου και 17ου Δημοτικών σχολείων Ευόσμου.

Το επιμορφωτικό σεμινάριο αφορούσε στην Οργάνωση της Διδασκαλίας των μαθηματικών για την Α΄και Β’ τάξη, με εισηγήτρια την αν. καθηγήτρια του ΠΤΔΕ του ΑΠΘ κ. Δεσλή Δέσποινα την οποία και ευχαριστούμε για την άμεση ανταπόκριση στο αίτημά μας και την εποικοδομητική παρουσίαση και συζήτηση με τους/τις συναδέλφους/ισσες.

Στο προσεχές μέλλον, και στα πλαίσια της συνεργασίας μας με το Α.Π.Θ., θα πραγματοποιηθούν και άλλες επιμορφώσεις.

Η σχολική μας μονάδα υλοποιεί το στόχο της για οργάνωση και παροχή στοχευμένων επιμορφωτικών δράσεων με αξιόλογους και εγνωσμένου κύρους φορείς, όπως είναι και το Παιδαγωγικό Τμήμα του Α. Π.Θ.

• DSC08647
  • DSC08648