Αρχική » ΜΑΘΗΤΙΚΟ ΒΗΜΑ » ΕΚΔΡΟΜΕΣ - ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ » Εκπαιδευτική επίσκεψη – Από το σιτάρι στο ψωμί

Εκπαιδευτική επίσκεψη – Από το σιτάρι στο ψωμί

Την Τετάρτη 9 Νοεμβρίου 2016 τα παιδιά της Α΄, της Β΄ και της Γ΄τάξης επισκέφτηκαν τους “Μικρούς Ήρωες”, στην Πολίχνη και συμμετείχαν, οι τάξεις Α΄και Β΄, στο εκπαιδευτικό πρόγραμμα “Από το σιτάρι στο ψωμί” ,  όπου βίωσαν τη διαδικασία παραγωγής του ψωμιού από το όργωμα και τη σπορά έως το ζύμωμα και το ψήσιμο και η Γ΄τάξη στο εκπαιδευτικό πρόγραμμα “Μικροί γεωργοί”, όπου γνώρισαν διάφορα είδη κηπευτικών και λουλουδιών, καθώς και τη φροντίδα τους. Ακόμη τα παιδιά επιδόθηκαν σε διάφορες αθλητικές δραστηριότητες υπό την επίβλεψη καθηγητών Φυσικής Αγωγής και βίωσαν μια ευχάριστη και εποικοδομητική εμπειρία.

Χωρίς τίτλο