Αρχείο ημέρας 18 Δεκεμβρίου 2018

Ενημέρωση για τις Διακοπές των Χριστουγέννων

Μετά από ερωτήματα σας ενημερώνουμε για το πότε κλείνουν και πότε ανοίγουν τα σχολεία, για τις διακοπές των Χριστουγέννων, για τον καλύτερο προγραμματισμό σας.

Το Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων υπενθυμίζει ότι σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία για τη λειτουργία των σχολικών μονάδων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, τα σχολεία θα μείνουν κλειστά από τη Δευτέρα 24 Δεκεμβρίου έως και τη Δευτέρα 7 Ιανουαρίου, για τις εορτές  των Χριστουγέννων, της Πρωτοχρονιάς και των Θεοφανείων.

ΕΝΑΡΞΗ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟΥ ΒΑΖΑΑΡ

Με ένα ποίημα από το μαθητή του σχολείου μας αρχίζει το Χριστουγεννιάτικο Bazzar. Τις καλύτερες ευχές μας σε όλους/ες.