Αρχείο ημέρας 23 Μαρτίου 2023

Πρόγραμμα εορτασμού 25ης Μαρτίου Δήμου Κορδελιού Ευόσμου

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες

Σας ενημερώνουμε για το πρόγραμμα του εορτασμού για την 25η Μαρτίου.

ΔΙΕΞΑΓΩΓΗ ΠΑΡΕΛΑΣΗΣ 25ης ΜΑΡΤΙΟΥ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΥΟ ΔΗΜΟΤΙΚΕΣ ΕΝΟΤΗΤΕΣ

Άπλωσε το χέρι σου

Οι μαθητές/τριες του Γ2, με την καθοδήγηση της εκπαιδευτικού κ Χρυσάφη Βενετίας και της κ Μήλια Βασιλικής υλοποίησαν δράσεις που στόχο είχαν την ανάπτυξη και καλλιέργεια της ενσυναίσθησης, της Συναισθηματικής Νοημοσύνης και της ενεργής πολιτειότητας.

Οι δράσεις αυτές πραγματοποιήθιηκαν και στο πλαίσιο της εφαρμογής του ευρωπαϊκού προγράμματος ΤΕΑΜΙ στο οποίο συμμετέχει η σχολική μας μονάδα (περισσότερα…)