Αρχική » Ανακοινώσεις του σχολείου » Επίδοση Βαθμολογίας Α’ τριμήνου

Επίδοση Βαθμολογίας Α’ τριμήνου

Αγαπητοί γονείς & κηδεμόνες

Σας ενημερώνουμε ότι η επίδοση των ελέγχων προόδου θα πραγματοποιηθεί στις 17.12.2021, ημέρα Παρασκευή, όπου οι έλεγχοι, σύμφωνα με τα όσα ορίσονται στην σχετική εγκύκλιο (Φ7/151476/Δ1) ΦΕΚ5439/2021, θα επιδοθούν στους/στις μαθήτριες σε εσώκλειστο φάκελo:

Για τα σχολεία που λειτουργούν με φυσική παρουσία μαθητών/τριών και εκπαιδευτικών οι έλεγχοι προόδου Α τριμήνου παραδίδονται εντύπως εσώκλειστοι σε φάκελο στους μαθητές και στις μαθήτριες για να τους παραδώσουν στους γονείς τους”.

Ήδη για τους/τις μαθητές/τριες των Α’ & Β’ τάξεων έχει ξεκινήσει ενημέρωση των γονεών για την πρόοδο και αγωγή των παιδιών τους.

Κωνσταντίνος Βασιλειάδης