Την Πέμπτη 16.12.2021, στα πλαίσια ενημερωτικών δράσεων της σχολικής μας μονάδας και της Θεματικής Ενότητας των Εργαστηρίων Δεξιοτήτων για τις Φυσικές Καταστροφές, μας επισκέφθηκε κλιμάκιο της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας.
Πραγματοποιήθηκε άσκηση σεισμού και οι μαθητές/τριές μας ενημερώθηκαν για τις ενέργειες που πρέπει να γίνουν σε περίπτωση σεισμού, αλλά και για το έργο της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας, ενώ έγινε και επίδειξη κατάσβεσης φωτιάς.
Οι κ. Γραμματικός Βασίλης και Πινδούρης Αναστάσιος, επισκέφθηκαν τα τμήματα Β1 & Β2 και ενημέρωσαν πιο διεξοδικά τους/τις μαθητές/τριες για το σεισμό και τα μέτρα προστασίας, μιας και τα τμήματα αυτά ασχολούνται στο τρέχον χρονικό διάστημα με την υποθεματική αυτή, του Εργαστηρίου Δεξιοτήτων.
Ευχαριστούμε την Πυροσβεστική Υπηρεσία για την ανταπόκρισή της στο αίτημά μας.