Αρχική » ΣΧΟΛΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ » ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ » Κυκλοφοριακή Αγωγή από την Τροχαία Θεσ/νίκης

Κυκλοφοριακή Αγωγή από την Τροχαία Θεσ/νίκης

Την Πέμπτη, 3.5.2018 πραγματοποιήθηκε η προγραμματισμένη επίσκεψη ομάδας ενημέρωσης της Τροχαίας Θεσ/νίκης για την Κυκλοφοριακή Αγωγή και την οδική ασφάλεια.

Η επίσκεψη αυτή εντάσσεται στο σχεδιασμό μας για τον εμπλουτισμό του  προγράμματος  ‘ Κυκλοφοριακής Αγωγής, που στόχος είναι να αναδείξει ζητήματα και να προβάλλει λύσεις, να ενημερώσει και να ευαισθητοποιήσει τις κοινωνίες των πολιτών/μαθητών-τριών για την οδική τους συμπεριφορά και την οδική τους ασφάλεια.

Το σχολείο μας επισκέφθηκαν οι

Γεωργίου Ζωή, Αστυνόμος Β’

Καραπήτα Δέσποινα, Υπαρχιφύλακας

Μπαγγέα Βασιλική, Ανθυπαστυνόμος

Τσιορβάς Αθανάσιος, Υπαστυνόμος Β

Διονά Αθηνά, Ανθυπαστυνόμος

Το πρόγραμμα ενημέρωσης περιελάμβανε: παρουσίαση, παιχνίδια στην αυλή και προσομείωση (με ειδικά γυαλιά) οδηγού που βρίσκεται υπό την επήρεια μέθης.

Συγχαρητήρια στην ομάδα παρουσίασης για το υψηλό επίπεδο επαγγελματισμού που επέδειξαν και τη συνεργασία που είχαμε.

Το σχολείο μας, ένα σχολείο ανοικτό στην κοινωνία, επιδιώκει την ενημέρωση και ευαισθητοποίηση των μελών της σχολικής μας κοινότητας, για θέματα που άπτονται ευρύτερων κοινωνικών ζητημάτων και αφορούν όλους και όλες.

• DSC06494
  • DSC06487