Αρχική » ΜΑΘΗΤΙΚΟ ΒΗΜΑ » ΕΚΔΡΟΜΕΣ - ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ » Συμμετοχή σε πρόγραμμα προληπτικής εξέτασης

Συμμετοχή σε πρόγραμμα προληπτικής εξέτασης

Την Παρασκευή 9 Οκτωβρίου 2015 τα δύο τμήματα της Γ΄τάξης του σχολείου μας συμμετείχαν σε πρόγραμμα προληπτικής ιατρικής που  έγινε μπροστά από το  Δημαρχείο. Το πρόγραμμα διοργάνωσε ο Δήμος Κορδελιού-Ευόσμου σε συνεργασία με το κινητό πολυϊατρείο «ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ» του Χαμόγελου του Παιδιού και ιατρικούς συλλόγους.  Πραγματοποιήθηκε οδοντιατρικός, παιδιατρικός, οφθαλμολογικός και ωτορινολαρυγγολογικός προληπτικός έλεγχος. Θερμές ευχαριστίες στο Χαμόγελο του Παιδιού, στους εθελοντές ιατρούς, στην ομάδα ΠΡΟΤΕΚΤΑ, στους ιδιώτες εθελοντές, στο προσωπικό και στην Αντιδημαρχία Παιδείας του Δήμου μας για την εξαιρετική συνεργασία, για την επιτυχία του προγράμματος.

img1271

img1269