Αρχική » Ανακοινώσεις του σχολείου » Ψήφισμα μαθητών/τριών Δ’ Τάξης

Ψήφισμα μαθητών/τριών Δ’ Τάξης

Οι μαθητές/τριες της Δ’ τάξης παρέδωσαν σήμερα στον Διευθυντή του σχολείου και στον πρόεδρο του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων ψήφισμα για τη δεντροφύτευση της αυλής του σχολείου μας.

• DSC06507
  • wowslideshow
css slider by WOWSlider.com v8.5

Λαμβάνοντας υπόψη τα δεδομένα και τους περιορισμούς του αύλειου χώρου, οι μαθητές/τριες διατύπωσαν μια ολοκληρωμένη και υπεύθυνη πρόταση που στόχο έχει να ομορφύνει ο αύλειος χώρος του σχολείου.

Ο Διευθυντής και ο πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων χαιρέτησαν την πρόταση των μαθητών/τριών και δεσμεύτηκαν για να την υλοποιήσουν.

Πιο συγκεκριμένα, με άμεσες ενέργειες τους ζήτησαν από το Δήμο να γίνει η δεντροφύτευση και έλαβαν την υπόσχεση να υλοποιηθεί αυτή άμεσα.

Ο Διευθυντής της σχολικής μονάδας χαιρετίζει τέτοιες δράσεις που καλλιεργούν την υπευθυνότητα, την κοινωνική δράση και τη δημοκρατική συμμετοχή στη λήψη αποφάσεων, χαρακτηριστικά του Ενεργού Δημοκρατικού Πολίτη.

Ευχαριστεί δε, τις εκπαιδευτικούς της Δ’ τάξης για το πολύτιμο έργο τους και την προσφορά τους στην επίτευξη των κοινών μας στόχων.

Για το ψήφισμα των μαθητών/τριών πατήστε εδώ.