Αρχική » Ανακοινώσεις του σχολείου » Συμμετοχή του σχολείου μας στην Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού

Συμμετοχή του σχολείου μας στην Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού

Οι μαθητές/τριες της σχολικής μας μονάδας συμμετείχαν στη δράση για την Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού.

Την Τετάρτη, 26.09.2018 επισκέφθηκαν τα αθλητικά κέντρα που βρίσκονται στο δήμο μας και πήραν μέρος σε ποικίλες δραστηριότητες: εικαστικά, χειροτεχνία, μοντέρνο χορό, αεροβική γυμναστική, χειροσφαίριση, ποδόσφαιρο και αγωνίσματα στίβου.

Συνδυάζοντας ψυχαγωγία και άσκηση, στόχος της δράσης είναι η ενεργοποίηση των μαθητών/τριών μας και η υιοθέτηση ενός πιο υγιεινού τρόπου ζωής και βελτίωσης της φυσικής τους κατάστασης.

Συγχαρητήρια στους/στις μαθητές/τριες και στους εκπαιδευτικούς του σχολείου μας για την άψογη συμπεριφορά τους και την ενεργό συμμετοχή τους στις δράσεις αυτές.

• 20180926_104119
  • 20180926_105926