Αρχική » Αγωγής Υγείας » Δράσεις για την Πανελλήνια Ημέρα κατά της Βίας

Δράσεις για την Πανελλήνια Ημέρα κατά της Βίας

Στις 6 Μαρτίου 2019 πραγματοποιήθηκαν δράσεις ενάντια στην βία και στον εκφοβισμό.

Οι μαθητές/τριες του με τους/τις εκπαιδευτικούς σχολείου μας οργάνωσαν ποικίλες δράσεις στέλνοντας το δικό τους μήνυμα για ένα σχολείο που σέβεται τον άλλο και προωθεί την αλληλεγγύη και την αλληλοβοήθεια.

Οι μαθητές/τριες του Στ2 με τους/τις συμμαθητές/τριες της Α2 τάξης ανέπτυξαν σχέσεις φιλίας και έδωσαν το δικό τους μήνυμα:

• wow slider
bootstrap carousel by WOWSlider.com v8.5

Ο μαθητής της Στ τάξης Πράτανος Γιώργος μέσα από το ποίημά του δίνει το δικό του μήνυμα και συμβουλή στους/στις συμμαθήτριές του, κι όχι μόνο:

ΜΙΛΑ ΜΗΝ  ΦΟΒΑΣΑΙ

Μίλα μην φοβάσαι

βοήθησε κι εσύ

μίλα μην φοβάσαι

κάτι ΚΑΛΟ θα σου συμβεί

ΜΙΛΑ ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΑΙ

γίνε ΦΙΛΟΣ κι εσύ

η βία να ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ και να ΔΙΑΛΥΘΕΙ