Εκπαιδευτική επίσκεψη στο Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο του ΑΠΘ πραγματοποίησαν οι μαθητές/τριες της σχολικής μας μονάδας, στα πλαίσια του εορτασμού της Πανελλήνιας Ημέρας Αθλητισμού.
Με σύνθημα «Αγαπώ την Άθληση – Αγαπώ την Υγεία μου» οι μαθητές/τριές μας πήραν μέρος σε αερόβιες κινητικές δραστηριότητες: βάδην, τρέξιμο, σκυταλοδρομία, ποδηλασία, σχοινάκι, χορός κ.ά., ομαδικά – ατομικά αθλήματα: καλαθοσφαίριση 3Χ3, ποδόσφαιρο 5Χ5, χειροσφαίριση, πετοσφαίριση κα.