Κόκκινη κλωστή δεμένη..
Ένα παραμύθι, μία μητέρα και η μικρή μας μαθήτρια σε πρωταγωνιστικό ρόλο!
Με στόχο την καλύτερη γνωριμία και την ενδυνάμωση των σχέσεων μεταξύ των μαθητών της τάξης μας προσκλήθηκε η μητέρα,κ. Εύα, μας μίλησε για την κόρη της και στη συνέχεια δραματοποίησαν, με διαδραστικό τρόπο, το παραμύθι του Ευγένιου Τριβιζά “Δόνα Τερηδόνα και το μυστικό της γαμήλιας τούρτας”, προσφέροντας γνώση, χαρά, γέλιο και αναμνηστικά δωράκια!
Μια υπέροχη δράση από την εκπαιδευτικό και τους/τις μαθητές/τριες του Α1. Ο Διευθυντής της σχολικής μονάδας συγχαίρει την κ Μαυράκη Κ. και τους /τις μαθητές/τριες καθώς και την κ Εύα που προσφέρθηκε για την πραγματοποίηση της δράσης αυτής.