Αρχείο ημέρας 17 Δεκεμβρίου 2021

Επίσκεψη της Πυροσβεστικής στο σχολείο μας

Την Πέμπτη 16.12.2021, στα πλαίσια ενημερωτικών δράσεων της σχολικής μας μονάδας και της Θεματικής Ενότητας των Εργαστηρίων Δεξιοτήτων για τις Φυσικές Καταστροφές, μας επισκέφθηκε κλιμάκιο της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας.

Πραγματοποιήθηκε άσκηση σεισμού και οι μαθητές/τριές μας ενημερώθηκαν για τις ενέργειες που πρέπει να γίνουν σε περίπτωση σεισμού, αλλά και για το έργο της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας, ενώ έγινε και επίδειξη κατάσβεσης φωτιάς. (περισσότερα…)

ΕΝΑΡΞΗ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΓΕΥΜΑΤΩΝ

Σας ενημερώνουμε ότι τη Τετάρτη,22.12.2021, ξεκινά η σίτιση των μαθητών/τριών της σχολικής μας μονάδας.

Κάθε μαθητής/τρια που συμμετέχει στο πρόγραμμα να έχει μαζί του/της, –οπωσδήποτε– μια σακούλα/τσάντα για τη μεταφορά του φαγητού στο χώρο σίτισης.

Στον παρακάτω σύνδεσμο μπορείτε να δείτε το μενού:

ΜΕΝΟΥ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΓΕΥΜΑΤΩΝ 4ΩΝ ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ

Επίσης, μετά από ενημέρωση θα θέλαμε να σας ενημερώνουμε ότι τη Δευτέρα 20/12 όπου ξεκινάει η σίτιση των σχολείων σας πρόκειται να σας αποστείλουμε ένα

σετ επαναχρησιμοποιούμενων μαχαιροπίρουνων (πιρούνι, κουτάλι, μαχαίρι), μαζί με κατάλληλη πλαστική θήκη για κάθε μαθητή

Τα επαναχρησιμοποιούμενα σκεύη είναι κατάλληλα για τη χρήση τους από παιδιά, χωρίς προεξοχές και ανωμαλίες, και από

υλικό κατάλληλο για επαφή με τρόφιμα με δυνατότητα επαναχρησιμοποίησης και πλύσης τους.

Καθώς τα σκεύη αυτά είναι μοναδικά παρακαλείσθε όπως επιστήσατε την προσοχή των μαθητών σας προκειμένου να μεριμνούν να τα έχουν καθημερινά μαζί τους.