Αρχική » Ανακοινώσεις του σχολείου » Εγγραφές στην Α’ Δημοτικού για το σχ. έτος 2020-21

Εγγραφές στην Α’ Δημοτικού για το σχ. έτος 2020-21

Σας ενημερώνουμε για τις εγγραφές στην Α’ Δημοτικού για το σχ. έτος 2020-21 καθώς και τα δικαιολογητικά που απαιτούνται.

Οι αιτήσεις εγγραφών στα δημοτικά σχολεία για το σχολικό έτος 2020-2021 θα πραγματοποιηθούν από 15 έως 29 Μαΐου 2020. Για τις εκπρόθεσμες εγγραφές ή την καθυστέρηση εγγραφής ισχύουν όσα προβλέπονται παρ. 7 και 8 του άρθρου 7 του ΠΔ 79/2017 (ΦΕΚ 109Α), όπως τροποποιήθηκε με το άρθρο 23 του ν. 4559/2018 (ΦΕΚ 142Α)..

Για την εγκύκλιο πατήστε εδώ:  Εγκύκλιος -Εγγραφές Δημοτικό

Για τα δικαιολογητικά εγγραφής:

α. Πιστοποιητικό γέννησης Δήμου ή Κοινότητας.(εκδίδεται από το σχολείο)

β. Επίδειξη του Βιβλιαρίου Υγείας του Παιδιού

γ. Το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή  (ΑΔΥΜ- πατήστε εδώ)

δ. Αποδεικτικό στοιχείο διεύθυνσης κατοικίας

ε. Βεβαίωση Φοίτησης Νηπιαγωγείου και Πιστοποιητικό Φοίτησης Νηπιαγωγείου για την εγγραφή στο Δημοτικό.

στ. ΑΙΤΗΣΗ ΕΓΓΡΑΦΗΣ σχ.ετ.2020-21 (πατήστε για να την κατεβάσετε)

ζ. ΔΗΜΟΤΙΚΟ-ΑΙΤΗΣΗ-ΔΗΛΩΣΗ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΣΤΟ ΟΛΟΗΜΕΡΟ 2020-21ΝΕΟ (πατήστε για να την κατεβάσετε)

Δείτε τις οδούς και τμήματα οδών που αφορούν στη σχολική μας μονάδα εδώ

Παρακαλούνται οι γονείς να προσέρχονται αυστηρά κατόπιν τηλεφωνικού ραντεβού με τη διεύθυνση του σχολείου (εργάσιμες ώρες 08:00-14:00) με στόχο  την τήρηση των απαιτούμενων μέτρων αποφυγής διασποράς του κορονοϊού, όπως αυτά έχουν ανακοινωθεί από τον Εθνικό Οργανισμό Δημόσιας Υγείας (Ε.Ο.Δ.Υ.) (https://eody.gov.gr/covid-19-odigies-gia-ti-chrisi-maskas-apo-to-koino/)