Αρχική » Ανακοινώσεις του σχολείου » Ενημέρωση για την εξ αποστάσεως εκπαίδευση

Ενημέρωση για την εξ αποστάσεως εκπαίδευση

Αγαπητοί γονείς & κηδεμόνες

Καθώς

• μόλις το Σαββατοκύριακο, με εγκύκλιο του ΥΠΑΙΘ, ενημερωθήκαμε για το νέο ωρολόγιο πρόγραμμα
  • σήμερα, ημέρα Δευτέρα, 16.11.2020, αλλάζουν οι σύνδεσμοι σύνδεσης των εκπαιδευτικών στις ηλεκτρονικές αίθουσες

σας ενημερώνουμε ότι:

• H εξ αποστάσεως εκπαίδευση ξεκινά την Τετάρτη, 18.11.2020 και ώρες 14:10-17:20
  • Το ωρολόγιο πρόγραμμα του κάθε τμήματος, καθώς και οι σύνδεσμοι σύνδεσης στις ηλεκτρονικές αίθουσες του κάθε εκπαιδευτικού, που θα διδάσκει στο τμήμα, θα σας αποσταλούν, σύμφωνα με το χρονοδιάγραμμά μας, το αργότερο την Τρίτη, 17.11.2020, το απόγευμα.

Έχουμε ήδη ενημερώσει σχετικά μα τις ελλείψεις σε υπολογιστές/tablet κλπ, τους αρμόδιους φορείς, που έχουν οι οικογένειες της σχολικής μας κοινότητας, σύμφωνα πάντα με τις δηλώσεις που όσοι/ες από εσάς έχετε κάνει έως και την ημέρα που σας ζητήθηκε, σε σχετική μας έρευνα.

Να επαναλάβω ότι η ενημέρωσή σας θα γίνεται, άμεσα, από την ιστοσελίδα του σχολείου, την ηλεκτρονιkή αλληλογραφία από το σχολείο και τους/τις εκπαιδευτικούς.

Παρακαλώ να επικοινωνείτε με το σχολείο μόνο για τα απαραιτήτως επείγοντα ζητήματά σας, για να επιταχυνθούν όλες οι διδαδικασίες

Η διεύθυνση και οι εκπαιδευτικοί του σχολείου εργάζονται για την απρόσκοπτη παρακολούθηση και υποστήριξη της εκπαιδευτικής διδαδικασίας όλων των μαθητών/τριών, όπως είχαν πράξει και κατά το προηγούμενο σχολικό έτος.

Υ.Γ. Να τονίσω ότι η σχολική μας μονάδα (διεύθυνση και εκπαιδευτικοί), και το έχει αποδείξει και πρόσφατα, με την αναστολή λειτουργίας των τμημάτων της, ήταν έτοιμη να προσφέρει άμεσα τηλεκπαίδευση στους/στις μαθητές/τριές μας.

Κωνσταντίνος Βασιλειάδης