Αρχική » Ανακοινώσεις του σχολείου » «Χριστουγεννιάτικα φωτεινά αστέρια» ,ένα περιοδικό από την Ε τάξη

«Χριστουγεννιάτικα φωτεινά αστέρια» ,ένα περιοδικό από την Ε τάξη

Τα πεμπτάκια του σχολείου σας παρουσιάζουμε  το χριστουγεννιάτικο περιοδικό μας! Με πολλή έμπνευση, κέφι και δημιουργική διάθεση κατεβάσαμε ιδέες και σκαρώσαμε το χριστουγεννιάτικο αφιέρωμα διώχνοντας την πλήξη της μονοτονίας στον καιρό της πανδημίας.

Μερικοί από εμάς μετατρέψαμε  κυριολεκτικά το δωμάτιό μας σε χριστουγεννιάτικο εργαστήρι! Στην κουζίνα μας ξεχύθηκαν μυρωδιές κι αρώματα από κουλουράκια και γλυκίσματα!  Άλλοι ετοίμασαν βαλίτσες κι έκαναν χριστουγεννιάτικα ταξίδια σε άλλες γωνιές του κόσμου! Πολλοί ξεφύλλισαν παραδοσιακές σελίδες της ελληνικής παράδοσης κι αναζήτησαν πολλά έθιμα του τόπου μας, γνωστά και άγνωστα! Μερικοί πάλι από εμάς ανέδειξαν  τα χριστουγεννιάτικα μηνύματα μαζί με τις αξίες της γενναιοδωρίας και της αγάπης κι έκαναν δράσεις με υψηλές πράξεις καλοσύνης και φιλίας!

Καλά Χριστούγεννα

Με υγεία, αγάπη,ειρήνη!!!