Αρχική » Ανακοινώσεις του σχολείου » Ενημέρωση για τον εορτασμό της ημέρας των Τριών Ιεραρχών

Ενημέρωση για τον εορτασμό της ημέρας των Τριών Ιεραρχών

Αγαπητοί γονείς & κηδεμόνες

Σας ενημερώνουμε ότι, σύμφωνα με το άρθρο 3 του ΠΔ 79/17 και σχετική εγκύκλιο που στάλθηκε στα σχολεία, σχετικά με τον εορτασμό της ημέρας για τους Τρεις Ιεράρχες, την Τρίτη 30.01.2018, θα πραγματοποιηθούν στη σχολική μας μονάδα δράσεις ανά τάξη. Η προσέλευση των μαθητών/τριών θα γίνει στις 08:15 και η αποχώρηση στις 09:30. Την ίδια ημέρα η σημαία θα παραστεί στον ιερό ναό.

Η σημαιοφόρος και οι παραστάτες του ΣΤ1 θα μεταβούν από το σχολείο στον Ιερό ναό Κυρίλλου και Μεθοδίου στις 09:45, συνοδεία εκπαιδευτικού της σχολικής μονάδας, ως τη λήξη της λειτουργίας και θα αποχωρήσουν με ευθύνη των γονέων τους.

Την προηγούμενη ημέρα θα γίνει ο εκκλησιασμός των μαθητών/τριών της σχολικής μας μονάδας, σύμφωνα και με απόφαση του Συλλόγου Διδασκόντων.

Το ολοήμερο και η πρωινή ζώνη δεν θα λειτουργήσουν την ημέρα αυτή (Τρίτη 30.01.2018).

Εγκύκλιος για τον εορτασμό των τριών Ιεραρχών

Κωνσταντίνος Βασιλειάδης