Αρχική » Ανακοινώσεις του σχολείου » Συμμετοχή του σχολείου μας στις ‘Ημέρες Άθλησης για όλους- Be Active ‘

Συμμετοχή του σχολείου μας στις ‘Ημέρες Άθλησης για όλους- Be Active ‘

Στις 12.04.2019 μαθητές/τριες της Στ τάξης με τους/τις συνοδούς εκπαιδευτικούς της Φυσικής Αγωγής κ Βεργιανέλο Θ και Μαυράκη Β. και τους υπεύθυνους των τμημάτων τους έλαβαν  μέρος στις αθλητικές δραστηριότητες στη ΔΕΘ, που διοργάνωσε  η ΔΕΘ-HELEXPO  σε συνεργασία με την Γενική Γραμματεία Αθλητισμού για την 4η Διεθνή Έκθεση Αθλητισμού και Εξοπλισμού, SPORTEXPO 2019.

Με κεντρικό σύνθημα «ΑΘΛΗΣΗ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ» απευθύνεται σε όλους όσους ασκούν οποιαδήποτε μορφή αθλητικής δραστηριότητας, στοχεύοντας στην ενίσχυση του αθλητικού πνεύματος και τη δημιουργία αθλητικής συνείδησης.

Οι μαθητές/τριές μας είχαν τη δυνατότητα  να λάβουν μέρος σε διάφορα αγωνίσματα όπως: τένις, πινγκ-πονγκ, ενόργανη γυμναστική, σκοποβολ’ή, τοξοβολία, βόλεϊ, μπάσκετ και να παρακολουθήσουν πένταθλο, τραμπολίνο, ρυθμική γυμναστική, ποδηλασία καθώς και να δουν τη γνήσια συλλογή με τις Ολυμπιακές δάδες. Τέλος, έδωσαν συνέντευξη στο ραδιόφωνο της ελληνικής ραδιοτηλεόρασης.

Συγχαρητήρια στους/στις μαθητές/τριες και στους εκπαιδευτικούς Φυσικής Αγωγής για τη συμμετοχή στην εκδήλωση αυτή.

• jquery slider
http://wowslider.com/ by WOWSlider.com v8.5