Αρχική » Ανακοινώσεις του σχολείου » Επίσκεψη Στ’ τάξης στο 3ο Γυμνάσιο Ευόσμου

Επίσκεψη Στ’ τάξης στο 3ο Γυμνάσιο Ευόσμου

Την Παρασκευή 8.6.2018 οι μαθητές/τριες της Στ’ τάξης επισκέφθηκαν το 3ο Γυμνάσιο Ευόσμου, όπου θα φοιτήσει η πλειονότητα των αποφοίτων της σχολικής μας μονάδας.

Οι μαθητές/τριές μας ενημερώθηκαν από την κ Γυμνασιάρχη Τσιόνκη Μαγδαληνή για τη λειτουργία του Γυμνασίου, τους κανόνες, τα προγράμματα που υλοποιούνται. Γνώρισαν τους χώρους του σχολείου και αρκετούς από τους/τις καθηγητές/τριες.

• DSC06642
  • DSC06630
  • bootstrap slider
jquery slideshow by WOWSlider.com v8.5

Η επίσκεψη θεωρείται ότι βοηθά στην ομαλή μετάβαση των μαθητών/τριών. Ευελπιστούμε να υπάρχει στενότερη συνεργασία και ανάπτυξη προγραμμάτων που να συμβάλλει σε αυτό το σκοπό.