Αρχείο ημέρας 15 Φεβρουαρίου 2021

ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΓΟΝΕΩΝ ΜΕ ΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΟ ΤΗΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΜΑΣ ΜΟΝΑΔΑΣ

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες
Καθώς σας είχαμε ενημερώσει ότι στο σχολείο μας διαθέτουμε ψυχολόγο όπου μας επισκέπτεται κάθε Δευτέρα σας γνωστοποιήσαμε  το email της (μέσω των ηλεκτρονικών σας διεύθυνσεων) για οποιαδήποτε στήριξη ή βοήθεια χρειαστείτε.

Καθώς η κ Μαυρομάτη επισκέπτεται πέντε σχολεία, καλό θα ήταν να αναφέρεται στο μαιλ σας και για ποιο σχολείο πρόκειται. Δύναται δε να χρησιμοποιείται και η τηλεδιάσκεψη στις εργάσιμες ώρες, όπου η διαζώσης επικοινωνία καθίσταται δύσκολη.

Επείγον. Νέα ανακοίνωση για το κλείσιμο των σχολείων

Αγαπητοί γονείς & κηδεμόνες

Με νέα -τελευταία του ανακοίνωση ο Δήμος Κορδελιού Ευόσμου, ανακοινοποιεί εκ νέου σχετικά με το κλείσιμο των σχολικών μονάδων, ως εξήςι:

“Μόλις τώρα ειδοποιηθήκαμε απο τον Δήμαρχο οτι τα σχολεία θα παραμείνουν (λόγω ψύχους) κλειστά την Τρίτη 16-02-2021 και θα εκτιμηθεί αν θα συνεχίσουν την αναστολή λειτουργίας τους και την Τετάρτη 17-02-2021. Θα έχετε νεότερη ενημέρωση απο το τμήμα μας έως άυριο το μεσημέρι.”
Τμήμα Παιδείας δια – βίου μάθησης

Λυπούμαστε για την αναστάτωση και θα ειδοποιηθείτε εκ νέου για την Τετάρτη .

Απόφαση για αναστολή λειτουργίας σχολείων (νέο)

Σας ενημερώνουμε οτι η Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας σε συνεργασία με τους δήμους της Θεσσαλονίκης αποφάσισαν ,για λόγους ψύχους , τα σχολεία και οι παιδικοί σταθμοί να παραμείνουν κλειστά (KAI) την Τρίτη 16-02-2021 και την Τετάρτη 17-02-2021.

Τις ημέρες αυτές θα διεξαχθεί, όπως και σήμερα, η εξ αποστάσεως εκπαίδευση