Αρχείο ημέρας 27 Ιουνίου 2021

Ευχαριστήρια επιστολή με τη λήξη του διδακτικού έτους

Αγαπητοί/ές συνάδελφοι/ισσες
Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες
Αγαπητοί/ές μαθητές/τριες
Με τη λήξη του διδακτικού έτους σας εκφράζω τις ευχαριστίες μου και τα θερμά μου συγχαρητήρια για το ζήλο, τη συνεργασία και την αποτελεσματικότητα που επιδείξαμε/τε όλοι/ες, ώστε να ανταπεξέλθουμε στις προκλήσεις και απαιτήσεις μιας δύσκολης χρονιάς.
Η επιτυχία της σχολικής μας μονάδας, στην αντιμετώπιση και διαχείριση δύσκολων και πρωτόγνωρων συνθηκών, ήταν αποτέλεσμα της εργατικότητας, της συνέπειας, της υπευθυνότητας που υπέδειξαν όλα τα μέλη της σχολικής μας κοινότητας (εκπαιδευτικοί, γονείς, μαθητές/τριες).
Δίχως την σύμπλευση στους κοινούς μας στόχους λίγα πράγματα θα είχαν επιτευχθεί. (περισσότερα…)

Συννεφόλεξο …καλοκαιρινό στα αγγλικά

Στο τελευταίο μάθημα των Αγγλικών, τα παιδιά του Δ1 κλήθηκαν να σκεφτούν κάποιες λέξεις που τους έρχονται στο μυαλό όταν ακούν τη λέξη καλοκαίρι. Τα παιδιά σκέφτηκαν και έδωσαν τις δικές τους λέξεις μετατρέποντάς τες σε ένα όμορφο καλοκαιρινό τοπίο.

Καλό καλοκαίρι σε όλους.